Supermoć za naočare, superlakoća za život

Transitions GEN S

Kompanija Essilor je 11. oktobra 2024. godine imala promociju novih fotoosetljivih sočiva Transitions® GEN S. OnlineOptika je bila prisutna na ovom događaju i prenosi vam svoje utiske.

Kompanija Essilor, poznata po svom globalnom liderstvu u oblasti optike i korekcije vida, organizovala je izuzetno uspešnu prezentaciju svojih najnovijih Transitions® GEN S sočiva. Ova događaj je bio savršena prilika da se profesionalci iz sveta optike upoznaju sa inovativnim rešenjima koja ova sočiva pružaju. Kroz pažljivo osmišljenu edukativnu sesiju, učesnici su dobili uvid u najnoviju tehnologiju koja omogućava brzu adaptaciju sočiva na različite svetlosne uslove, što poboljšava udobnost i zaštitu vida.

Kao i uvek, Essilor je još jednom dokazao da savršeno kombinuje edukaciju i druženje, stvarajući opuštenu atmosferu za sve učesnike. Prezentacija je bila prilika ne samo da se saznaju ključne informacije o prednostima Transitions® GEN S sočiva, već i da se stvore nove profesionalne veze i razmene iskustva među prisutnima.

Essilor se već decenijama izdavaja kao kompanija koja ne samo da donosi vrhunska tehnološka rešenja, već ulaže i u obrazovanje i podršku stručnjaka širom sveta. Njihova posvećenost inovacijama i kvalitetu čini ih neizostavnim partnerom u svetu optičke industrije. Ovaj događaj je samo još jedan u nizu dokaza da Essilor neprestano unapređuje standarde i donosi rešenja koja menjaju način na koji doživljavamo zaštitu i korekciju vida.

Mi smo na portalu već pisali o Transitions® GEN S sočivima i sa vama podelili najbitnije informacije. Ukoliko želite da se prisetite to možete da pogledate OVDE.

I na kraju dva lična utiska pisca ovih redova.

Naime, dok sam se približavao mestu održavanja prezentacije iz daljine su se uočavali svetlosni efekti koji su mi odmah bili asocijacija na novu Ruby boju. Sjajan marketinški potez.

A drugi utisak mi je informacija sa predavanja, da od 10 ljudi koji nam uđu u optiku, 7 ne dobije nikakvu informaciju o postojanju fotoosetljivih sočiva. A pitanje je i ona tri klijenta da li su dobili sve potrebne informacije.

Ovo bih povezao i sa ličnim primerom. Odnedavno sam presbiop (adicija 0.75) sa jako malom dioptrijom za daljinu (na jednom oku bez korekcije, a na drugom -0,25 Dcyl). Nikada pre toga nisam nosio nikakve naočare za vid. Uradio sam Varilux XR Ormix EPS Crizal Sapphire sa idejom da naočare isključivo nosim na poslu i kada radim na računaru. Razmišljao sam i o fotoosetljivoj varijanti, ali sam brzo odustao, jer sam tad, očigledno pogešno, zaključio da ih verovatno nikada neću nositi napolju. Međutim, na naočare sam se brzo navikao i počeo sam da ih nosim sve više i više, naravno i napolju. Sad vidim koliko je bila pogrešna odluka da ne izaberem fotoosetljiva sočiva. 28 godina iskustva i na sebi napravim grešku. Razmislite još jednom o onih sedam klijenata kojima niste ni spomenuli postojanje fotoosetljivih sočiva, ali i o ona tri klijenta koji su dobili informacije, da li ste na pravi način uspeli da im prezentujete prednosti fotoosetljivih sočiva.


Ovaj tekst je deo portala OnlineOptika, koji pored stručnih tekstova sadrži i aplikaciju koja pomaže vođenju optičarske radnje. Više o portalu i aplikaciji možete da pročitate ovde, a ukoliko želite da isprobate ovo jedinstveno rešenje pišite nam [email protected]

Za pristup svim tekstovima na portalu neophodno je da se logujete na portal. Pristupne parametre možete da dobijete potpuno BESPLATNO. Potrebno je samo da nam na [email protected] pošaljete zahtev sa nazivom i adresom optike. Zahtev treba da bude poslat sa e-mail adrese optike.

banner text